«...а люди в яких ти
кажеш душа
сказать люблю
не можуть
якби я виконувала
всі прокляття...»
«Український Декамерон» – це яскравий вертепний світ, у якому радість і біль, сміх і сльози, життя і смерть – все переплетено, існуючи на межі іншого буття тої містично загадкової і непізнаної України, такої близької й водночас такої далекої від нас. Це й життя українського села, і той світ, в якому нікому не видасться дивною розмова зі смертю – просто, «по-сусідськи», сидячи на призьбі, і нікого не здивує танець воскреслого мерця, гарцювання чортів чи чоловік-півень.
Смерть – втомлена самотня «жінка» зі своїми доньками Чумою й Холерою, сповненими співчуття до людей, яких вони змушені вбивати, роблять світ «потойбічного» доступнішим і зрозумілішим, як, власне, і вся атмосфера вистави, чарівнo і водночас надзвичайно природно наближає свідомість до світу позамежового, де раптом починаєш жити і спостерігати містичні образи.
«Український Декамерон» - це ще і трагедія. Трагедія усього людського життя і відчайдушний крик душі до Бога.
«…хто б знав що таке гріх
що таке смерть...
...хто ж може сказать що
проти бога
що за бога
чи може бог за смерть
чи смерть за бога...»
Режисер - Владислав Троїцький
За п'єсою КЛІМа
За участі артистів Dakh Daughters, DakhaBrakha, ЦСМ "Дах", а також Ахтема Сеїтаблаєва, Олега Стефана, Ігора Карача, Наталі та Юрія Головіних.
* за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку USAID в рамках Лабораторії з пошуку цифрових рішень [Gogolfest_Laboratory_for_Solutions_in_Digital]
#GF_LSD