Group 2
Реєстрація
Bouquet Kyiv Stage bouquetkyivstage

Переглядів: 595

Бесіда під ясенем зі Стеллою Беньяміновою

Особливою та довгоочікуваною подією Bouquet Kyiv Stage будуть вже традиційні Бесіди під Ясенем у дворі Софії Київської. Тема цьогорічних розмов — «МИ. Між минулим та майбутнім».

Під час фестивалю ми розмовляємо під 200-річним ясенем з киянами і не тільки. Розмовляємо без сценарію, без заготовок, просто як перехожі, яким цікаво поспілкуватися вживу про те, що ми пережили в минулому, яким бачимо майбутнє та наша роль на перетині цих епох.


Гостем бесіди під ясенем 29 серпня о 13.00 стане Стелла Беньямінова.

Бесіду ведуть Євгеній Уткін (співзасновник фестивалю Bouquet Kyiv Stage, знаний киянин) / Євгеній Стасіневич (літературознавець та куратор цьогорічної літературної програми фестивалю).

Стелла Беньямінова, відома українська колекціонерка та засновниця Stedley Art Foundation, народилася в Києві, Україна, де наразі живе і працює. 

Свою першу колекцію Стелла Беньямінова заснувала на початку 1990-х років, незабаром після закінчення Київського медичного університету в 1983 році, де отримала ступінь докторки медичних наук. Стелла успішно продовжила свою медичну кар’єру і в 1995 році заснувала стоматологічну клініку «Stedley» в Києві, яка і досі залишається лідером галузі.

Перша колекція творів Стелли Беньямінової складалася переважно з російського та українського мистецтва кінця 19 -го початку 20 -го століття. Оскільки Стелла продовжувала досліджувати різні мистецькі рухи, у 2008 році було започатковано нову комплексну колекцію українського шістдесятництва, нонконформістського українського мистецтва та мистецтва 1990-2000-х років. Ця нова колекція зосереджена переважно на творах Олександра Животкова, Олександра Сухоліта та Олександра Дубовика. 

У 2011 році Стелла Беньямінова заснувала Stedley Art Foundation. Місія фундації — підтримка розвитку культурного процесу в Україні, просування українських митців та їхніх проектів, а також сприяння пожвавленню міжнародних культурних обмінів та створення позитивного іміджу вітчизняного мистецтва на світовій арт-сцені. Філософією Фундації є твердження, що культура не має бути розкішшю, а має стати правом, необхідністю, нагальною естетичною та етичною потребою людини. Також у 2011 році Стелла Беньямінова ініціювала створення благодійного фонду Національного художнього музею України. У 2019 році Стелла стала членкинею TATE Acquisitions Committees focusing on Russia & Eastern Europe.


За підтримки УКФ (Український культурний фонд)

Зареєструйтесь або увійдіть, щоб додати коментар