Group 2
Реєстрація
211 Floor 211floor

Переглядів: 1645

Клуб бібліофагів в Урбані. «Що сказано» Аскольда Мельничука

26 серпня


19:00
Читання – процес творчий. Прочитана книжка, як отриманий електрозаряд, хоче жити далі, передаватись від людини до людини, вмикати обмін думками й змінювати освітлення в навколишньому пейзажі. А на таку післядію (без якої «заряд» іде в землю й література неминуче занепадає) потрібна своя, окрема інфраструктура.

 

Тож у 2021-му році стартує спільний проєкт громадського простору «Urban Space 500» та видавництва «Комора», в межах якого Оксана Забужко з приятелями-«бібліофагами» різного віку буде говорити про наперед обрану «книжку місяця».

 

26 серпня о 19:00 Клуб збереться на особливе засідання, тема якого стосуватиметься не тільки книголюбів. 


Цього разу бібліофаги говоритимуть про всіх нас – українців і, зокрема, про нашу діаспору, яка є великою і важливою частиною України. 

 

Рушієм розмови цього разу стане неабияка книга – роман Аскольда Мельничука «Що сказано». Це дебютний роман автора, що відразу увійшов до списку найпомітніших книжок року за версією New York Times. Книга оприявнила Україну в американській літературі, потрапивши одразу в два потужні тренди — література етнічних меншин і повернення до традиційних цінностей.

 

Полишаючи окуповане Роздоріжжя, а потім і виснажену війною Європу, родина Ворогів-Забобонів прямує до «нової Римської імперії» — Сполучених Штатів, сподіваючись на прихисток і роботу. І сподіваючись, що це тимчасово. Їхнє майбутнє невиразне, минуле — напівправда-напівміф, і їм іноді простіше говорити з мертвими, ніж із живими. Та пристосовуючись до нового життя, долаючи кризи й непорозуміння, вони намагаються — часто несвідомо, проте затято — зберегти причетність до своєї культури. Вони не знають, що таки повернуться додому — у спосіб, про який навіть не думали.

 

Оксана Забужко — письменниця, авторка двадцяти книжок різних жанрів (поезія, проза, есеїстика, критичні студії). Твори Оксани перекладено у понад двадцяти країнах світу, екранізовано, інсценовано і покладено на музику. Лауреатка численних престижних премій та нагород, остання з яких — премія Центральної і Східної Європи Ангелус за найкращий роман року, виданий польською мовою («Музей покинутих секретів», 2013).

Зареєструйтесь або увійдіть, щоб додати коментар
Видавництво Комора
четвер, 26 серпня 2021

Вітаємо всіх на засіданні! Друзі, а що для вас означає бути українцем? Напишіть нам у коментарях, і ваша відповідь прозвучить в ефірі. Також якщо ви маєте питання до учасників, ставте їх тут, і бібліофаги дадуть відповідь у прямому ефірі.

Ірина Рубанова
четвер, 26 серпня 2021

Бути українцем — це відчувати кровний зв'язок з цією землею, її мертвими, живими і ненародженими, де б вони не були.

Христина Церох
четвер, 26 серпня 2021

Доброго дня. Чи було колись у гостей бажання емігрувати ?