Group 2
Реєстрація
DOM MK masterklass_kyiv

Переглядів: 1511

Онлайн-лекція «Київське натхнення Михайла Врубеля»

Чи може храмово-сакральний, зведений на семи мальовничих пагорбах, оповитий казковими легендами й таємничими переказами Київ не надихнути на найкращі почуття, на щастя споглядання цього міста, на розквіт таланту, на щире кохання? «Я люблю Киев, жаль, что я здесь не живу», – так казав Врубель, стоячи на кирилівських пагорбах. Якби не Київ і його давні храми, можливо, не розкрився б талант Врубеля як неперевершеного в своїй оригінальності художника-монументаліста. Якби не Київ, не були б народжені емоційно-психологічні розписи Кирилівського храму, якби не напружене київське кохання, як казав Врубель: «дело душевное», – не було б тут Богородиці з очима, сповненими пронизливої материнської трагедії. Якби не Київ, не було б фантастичної галереї ангельських образів, створених Врубелем під впливом золотоверхих соборів, чарівних киянок, які надихнули митця на розкриття його досі не розгаданого внутрішнього світу.


Перегляд лекції-екскурсії відкриє перед Вами: красу і неперевершеність творів Врубеля у Кирилівській церкві, сторінки біографії художника, натхнене кохання до Емілії Прахової, епізоди любовних захоплень, новий погляд на деякі ескізи до розписів Володимирського собору, правдиві свідчення щодо хвороби митця, світ його кохання до дружини, останні миті життя генія.

 

Лекцію «Київське натхнення Михайла Врубеля» проводить канд. іст. наук, науковець Національного заповідника «Софія Київська», патріот Кирилівського храму та знавець творчості Михайла Врубеля – Ірина Марголіна.


Зареєструйтесь або увійдіть, щоб додати коментар
Andriy Demydenko
вівторок, 28 грудня 2021

Дякую за лекцію! Ось Вам фото для коментарів https://photos.app.goo.gl/Tmc7SHYPWZhuq6zd7

Alla Rudas
вівторок, 28 грудня 2021

пані Ірино щиро дякую!

Andriy Demydenko
вівторок, 28 грудня 2021 (редаговано)

Але похована Емілія Львів на в Києві! https://photos.app.goo.gl/FBS22nmGFaRTE2ZLA

Альона Чумак
вівторок, 28 грудня 2021

Щиро дякую за таку захоплюючу розповідь!

Ирина Марголина
середа, 29 грудня 2021

Andriy Demydenko Дякую за фото. Знадобиться, якщо будемо створювати лекцію, присвячену родині Прахових, а вони на те заслуговують!