Чи може храмово-сакральний, зведений на семи мальовничих пагорбах, оповитий казковими легендами й таємничими переказами Київ не надихнути на найкращі почуття, на щастя споглядання цього міста, на розквіт таланту, на щире кохання? «Я люблю Киев, жаль, что я здесь не живу», – так казав Врубель, стоячи на кирилівських пагорбах. Якби не Київ і його давні храми, можливо, не розкрився б талант Врубеля як неперевершеного в своїй оригінальності художника-монументаліста. Якби не Київ, не були б народжені емоційно-психологічні розписи Кирилівського храму, якби не напружене київське кохання, як казав Врубель: «дело душевное», – не було б тут Богородиці з очима, сповненими пронизливої материнської трагедії. Якби не Київ, не було б фантастичної галереї ангельських образів, створених Врубелем під впливом золотоверхих соборів, чарівних киянок, які надихнули митця на розкриття його досі не розгаданого внутрішнього світу.
Перегляд лекції-екскурсії відкриє перед Вами: красу і неперевершеність творів Врубеля у Кирилівській церкві, сторінки біографії художника, натхнене кохання до Емілії Прахової, епізоди любовних захоплень, новий погляд на деякі ескізи до розписів Володимирського собору, правдиві свідчення щодо хвороби митця, світ його кохання до дружини, останні миті життя генія.
Лекцію «Київське натхнення Михайла Врубеля» проводить канд. іст. наук, науковець Національного заповідника «Софія Київська», патріот Кирилівського храму та знавець творчості Михайла Врубеля – Ірина Марголіна.
вівторок, 28 грудня 2021
Дякую за лекцію! Ось Вам фото для коментарів https://photos.app.goo.gl/Tmc7SHYPWZhuq6zd7
вівторок, 28 грудня 2021
пані Ірино щиро дякую!
вівторок, 28 грудня 2021 (редаговано)
Але похована Емілія Львів на в Києві! https://photos.app.goo.gl/FBS22nmGFaRTE2ZLA
вівторок, 28 грудня 2021
Щиро дякую за таку захоплюючу розповідь!
середа, 29 грудня 2021
Andriy Demydenko Дякую за фото. Знадобиться, якщо будемо створювати лекцію, присвячену родині Прахових, а вони на те заслуговують!