27 серпня
18:00
Фестиваль відкриється синтетичним дійством, яке поєднає відеопроекції робіт з дерева Олександра Животкова, Йогана-Георга Пінзеля (що трансформують цей ніби «простий» природній матеріал у шляхетний, пластичний і повітряний), «янгольський» спів дитячого хору «Щедрик» і прозору та вишукану електроніку Антона Дегтярьова.
Поєднання дитячого хору та електроніки є достатньо незвичним. Воно відкриває нові горизонти творчості як для хорової, так і для електронної музики. Щодо свого сприйняття хорової музики Антон Дегтярьов говорить наступне:
Хор як інструмент, мене захоплює чи не з дитинства. З виступів камерного хору Cantus у моєму рідному Ужгороді, певно. Завдяки цим концертам я вперше почув з-поміж інших твори Арво Пярта. А вже завдяки ним прийшло розуміння, що хор — це повноцінний і самодостатній інструмент. Зараз це виглядає дуже очевидним і тривіальним ствердженням, але до тих пір не мав досвіду сприйняти хорову музику саме так. Відтоді співпраця з хором — одна з моїх давніх мрій
Ідея поєднання хору з електронікою для мене не тільки символічна, а й концептуальна. З одного боку, «єдиний створений Богом інструмент» — людський голос, з іншого — електронна музика, засоби якої, так би мовити, повністю на совісті людини та створених нею наук. Тим не менш, я не сприймаю обидва ці засоби, як далекі один від одного світи. Якраз навпаки.
Нові електронні композиції чергуватимуться у концерті з шедеврами хорової класики:
Каміль Сен-Санс. Ave Maria, оp. 145
Генрі Перселл. Ода «Sound the trumpet, beat the drum», Z 335
Вікторія Польова. Gloria з Missa-simphonia
Традиційна колискова «Ходить зайчик» в обробці Романа Суржі
Валентин Сильвестров. Алілуя з циклу «Три Алілуї»
Гія Канчелі. Колискова сонцю
ВХІД НА ПОДІЮ ВІЛЬНИЙ
За наявності вхідного квитка на територію музейного комплексу Софія Київська (125 грн — повний, 60 грн — пільговий)
За підтримки УКФ (Український культурний фонд)