Вже з далекої давнини художники, які розписували християнські храми користувалися не лише канонічними взірцями, але обирали реальні прототипи для створення образів святих. Іконописців надихали живі люди, які прислужилися їм для написання ліків святих.
Такий прийом був напрочуд популярним в епоху Відродження, його використовували Леонардо Да Вінчі, Мікеланджело та інші видатні митці. Не обійшли цю тему і художники періоду модерну і символізму.
Сьогодні торкнемося творчості художника І.Ф. Селезньова, який брав участь у розписах Кирилівської церкви, Софії Київської у другій половині ХІХ ст. Нещодавно було з’ясовано, що персонажі його сакральних творів у Софійському соборі мали конкретних прототипів, серед яких відомі представники київської інтелектуальної еліти того часу.
Лекцію-презентацію підготувала к.і.н., завідувач науково-дослідним сектором Національного заповідника «Софія Київська» Ірина Марголіна.
Впевнені, що навіть небайдужі до нашої культурної спадщини кияни, які неодноразово відвідували Софію Київську, не знали, що у двох композиціях, створених у ХІХ ст. в окремих образах персонажів передано риси відомих киян, які жили й творили у другій половині ХІХ ст.