Group 2
Реєстрація
211 Floor 211floor

Переглядів: 853

Реалізм і номіналізм. Лекція

19 травня

19:00Серед безлічі непорозумінь та хибних інтерпретацій, що оточують творчий спадок Дюшана, особливе місце посідає загадковий вираз «живописний номіналізм», що дослідники знайшли в його нотатках. 


Одразу виникають питання «Як це розуміти?» і «Що таке номіналізм?» Свою відповідь на це питання у книзі «Nominalisme pictural: Marcel Duchamp, la peinture et la modernité» [Живописний номіналізм: Марсель Дюшан, живопис та сучасність] дав відомий бельгійсько-канадський вчений Тьєрі де Дюв. Саме ця книга, надрукована видавництвом Minuit у 1984 році, принесла йому світову славу. На сьогоднішній день книгу перекладено десятьма мовами, серед них і російською (Видавництво Інститута Гайдара, 2012).

Наступна його книга «Іменем мистецтва: щодо археології сучасності» продовжує розвивати тему впливу Дюшана на сучасне мистецтво. Саме в цій книзі де Дюв остаточно формулює своє визначення мистецтва як того, «що було НАЗВАНЕ мистецтвом», або ж «було ВИБРАНЕ, щоб бути мистецтвом».


Де Дюв вважається одним з найвпливовіших теоретиків сучасного мистецтва. Але... 


Давайте спробуємо розібратися, що то за штука «живописний номіналізм» і чому Дюшан взяв такий «дивний» термін для визначення свого творчого методу. 


Зареєструйтесь або увійдіть, щоб додати коментар