Group 2
Реєстрація
DOM MK masterklass_kyiv

Переглядів: 1151

«Як Пінзель змінюється. Тут і зараз»

Коли той, кого ми називаємо Іоан Георг Пінзель, у середині ХVIII століття почав працювати у Галичині, він був лише декоратором архітектурних проєктів свого кума Бернарда Меретина. Та ХХ століття фатально розірвало цей продуктивний і органічний зв`язок, а ХХІ-ше запропонувало подивитись на рештки творів видатного скульптора у інших художніх контекстах – світла, простору, кольору, міста, країни. 


Ймовірно, невдовзі твори Пінзеля помандрують ще й на інші континенти, та поки він гостює у Києві, у Національному заповіднику Софія Київська.


Запрошуємо вас у гості занурюватися у світи Пінзеля і слухати лекцію від мистецтвознавиці Діани Клочко вже 13 листопада о 18.00


Діана Клочко — мистецтвознавиця, авторка багатьох статей у газеті «День», журналах «Книжник-review», «Книжковий клуб» «ARTLine». Більше десяти років займалася видавничою справою, створювала видавництва, авторські проекти (зокрема — альбоми про творчість Йогана Пінзеля, Владислава Городецького, Ольги Рапай, Сергія Параджанова, дерев’яну архітектуру Японії та України, путівники і серії перекладів), була експертом та членом журі конкурсів, започаткувала перекладацьку премію Metaphora. У 2007 році створила і керувала проєктом, присвяченим творчості Пінзеля - альбом "Пінзель. Скульптура. Перетворення". Провела низку тематичних публічних лекцій у 2011 - 2019 рр. у різних проєктах і на ресурсах. Пише есеї, присвячені різним аспектам творчості Пінзеля (книга "65 українських шедеврів. Визнані й неявні", есей "Про сходи, що зникли, але є", та ін)

Зареєструйтесь або увійдіть, щоб додати коментар