Group 2
Реєстрація
211 Floor 211floor

Купити за 1000 грн.

Переглядів: 1894

ХХ століття: канон і поза каноном

Зворотний бік письменників. Піраміда поколінь і вплив авторів один на одного. Лекції курсу Михайла Назаренка ХХ століття: канон і поза каноном — це знакові імена: Кіплінг, Честертон, Хорхе Луїс Борхес, Умберто Еко, Джон Краулі, Дж. Р. Р. Толкін, Вільям Фолкнер, Володимир Набоков, Террі Пратчетт. Це — історії, про які ніколи не розповідали в школі. Це — особистий вибір, який зробив автор курсу, філолог Михайло Назаренко. 


Це — розмови про те, як виникло й змінювалося Середзем’я, і як Толкін навіть короля Артура зміг прив’язати до своєї міфології. Про те, як один із найпохмуріших американських письменників виявляється водночас одним із найкращих американських гумористів. Про те, як влаштовано Вавилонську бібліотеку, чому всі безсмертні тотожні один одному, що таке «китайська класифікація тварин» і яке значення вона має для сучасної гуманітаристики. І, зрештою, чому Борхесу не дали Нобелівку.


Про те, що ми не сформулюємо універсальну істину, але, можливо, навчимо її сміятись. Ми не вигадаємо універсальну мову — але простежимо, як інші намагалися це зробити. Про дослідника великих і малих янголів, американського письменника Джона Краулі. І нарешті, про Пратчетта, сучасного спадкоємиця Діккенса і Честертона. 


Куратор і автор ідеї — Віка Федоріна, засновник і головний редактор видання Kyiv Daily.


Зареєструйтесь або увійдіть, щоб додати коментар